PUTIN OČIMA FRANCOUZSKÝCH NOVINÁŘŮ Jean-Pierre Elkabashe a Fabiena Namiase PO SKONČENÍ INTERVIEW 3.6.2014 v SOČI

Přítel Moskyt přeložil a přepsal do diskuse pod interview Vladimíra Putina pohled francouzských novinářů, kteří s ruským prezidentem rozhovor pro rozhlasovou stanici Frekvenci 1 a televizi AF1 dělali. Protože by bylo škoda, aby Moskytův příspěvek zůstal jen v diskusi pod interview, pověsil jsem jej, doufám, že se svolením Moskyta, přímo jako článek Mlýna.

Lucas van Leyden Hráči šachu

Lucas van Leyden Hráči šachu

 

Fabien Namias, zástupce ředitele rozhlasové stanice Europe1:
…nechal nás čekat na rozhovor od pěti do půlnoci. …komusi z tiskové služby jsme řekli ještě hodina čekání a interwiev technicky nebudeme schopni odvysílat.
Putin se objevil za deset minut, zdvořile ale zdrženlivě pozdravil, rychle jsme se připravili a začal rozhovor. A my jsme, vlastně, okamžitě zapomněli, že nás nechali čekat – kvalita odpovědí, jejich rytmus byly nad všechna očekávání.
My, já si v žádném případě nemohu vzpomenout na takový rozhovor, i když jsem dělal rozhovory nejednou s francouzskými představiteli.
Mám na mysli otevřenost, schopnost přijmout ránu a umění jí odrazit.
Viděli jsme, že otázky ho někdy podráždily, on na ně ale vyčerpávajícím způsobem odpověděl.
…nemá rád současnou linii americké administrativy, Putin to nepovažuje za nutné skrývat, je zcela upřímný, když ostře mluví o USA a Obamovi, to je ale z mého pohledu, v pořádku. Zejména proto, že Putin byl k USA vždy přátelský a důvěřoval Americe. Jeho důvěra byla zklamána a jeho reakce jsou vysvětlitelné a pochopitelné.
Chtěl bych říct, že otázky neznal, my, i když na tom Kreml netrval, jsme je informovali o tématech, o kterých bychom chtěli mluvit. Putin pouze požádal, pokud to bude jen možné, aby byly zachovány jeho odpovědi a nebyly příliš “prostříhány” při přípravě k vysílání.
Slíbili jsme to.
Po 2 hodinové besedě, navrhl, že půjdeme do obývacího pokoje, je to obrovská místnost s vysokými stropy, avšak s velmi skromným a minimalistickým zařízením.
Putin nám nabídl pití, a když mluvil o ruském šampaňském, kterým nás chtěl pohostit, podíval jsem se za sebe a strnul jsem. Nebyli tam žádní bodyguardyové, žádní tiskoví referenti. Zůstal s námi samotný. Nedokázal jsem si nic takové vůbec představit. Ani jeden francouzský prezident, premiér, vysoký úředník by nezůstal sám s novináři. To je nemyslitelné pro představitele našeho establishmentu.
Napili jsme se a začal rozhovor. Zcela odlišný.
Před námi byl vtipný, uvolněný, trochu ostýchavý společník, kterému bylo možné skákat do řeči, přerušit ho, vtipkovat s ním.
Kontrast byl tak výrazný, že nyní mohu jen těžko říci, kdo je pan Putin …
Protože jsem viděl dva: prezidenta, který se choval s královskou důstojností a muže, který nás okouzlil a dokázal, abychom zapomněli, že jsme se několik hodin mořili v jeho přijímacím pokoji”.

Reklamy

11 komentářů u „PUTIN OČIMA FRANCOUZSKÝCH NOVINÁŘŮ Jean-Pierre Elkabashe a Fabiena Namiase PO SKONČENÍ INTERVIEW 3.6.2014 v SOČI

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.